Ogłoszenia duszpasterskie - XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 21.06.2026 r.

  1. Serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy modlili się na różańcu w ramach Jerycha Różańcowego. Bóg zapłać!

  2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe, które odprawiamy o g. 17.30 w kościele każdego dnia.

  3. Osoby dorosłe przygotowujące się do przyjęcia sakr. bierzmowania zapraszamy w sobotę, 20 czerwca, na spotkanie. Najpierw msza św. o g. 18.00 i po mszy, katecheza.

  4. W niedzielę, 21 czerwca, o g. 11.45 przed mszą św. i po mszy św. zapraszamy na koncert organowy. Będą grane utwory Jana Sebastiana Bacha, Otto Olssona i Mieczysława Surzyńskiego. Utwory wykona Pan organista Tomasz Kramer – zapraszamy!

  5. 26 czerwca, w piątek, o g. 8.00 zostanie odprawiona msza św. dziękczynna za łaski otrzymane w Roku Szkolnym i Katechetycznym 2025/2026. Serdecznie zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych, nauczycieli, katechetów i rodziców. Młodych ze szkół średnich zapraszamy na mszę św. o g. 18.00.

  6. Od 15 czerwca rozpoczął się proces przyjmowania kandydatów do Seminarium – szczegółowe informacje można znaleźć na www.pwsd.archidiecezja.pl w zakładce „rekrutacja 2026/2027” stronie internetowej.

  7. Od 29 czerwca [poniedziałek] będzie w naszej Parafii obowiązywał porządek urlopowy, a co za tym idzie nastąpi zmiana urzędowania biura parafialnego i godzin odprawiania mszy św. Podajemy plan: msza św. będzie sprawowana o g. 18.00 w pn., wt., śr., czw., pt., w sobotę msze św. będą o g. 9.30 i 18.00. Biuro parafialne: we wtorek od 16 do 17, w piątek od 16 do 17 i w sobotę od 10 do 11. Nie ma więc mszy św. porannych we wtorek i czwartek oraz biura w porannych godzinach we wtorek i czwartek. Informacje podane są w gablotach ogłoszeniowych i na stronie internetowej.

  8. Rozpoczynają się bezpośrednie przygotowania do Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę w ramach Pielgrzymki Diecezji Gnieźnieńskiej. W Internecie na stronie pielgrzymkowej możemy śledzić te przygotowania i podjąć decyzję o pójściu na szlak pielgrzymi – zapraszamy! Ks. Hubert będzie pielgrzymował razem z Grupą Czerwoną. Na czas pielgrzymki przyjmujemy intencje, w których pielgrzymi będą się modlić. Na stolikach przy wyjściu z kościoła leżą koperty, dzisiaj je zabieramy, w domu piszemy intencję i do 27 lipca należy wrzucić kopertę z intencją do skarbony Intencje Bożego Miłosierdzia. W dniu wejścia na Jasną Górę pragniemy powitać Pielgrzymów udając się tam autokarem 5 i 6 sierpnia. Koszt to 250 zł. Zapisy w biurze parafialnym i u ks. Huberta.

  9. Wyjazdy:
    - 22 czerwca – do Lichenia, Dobrowa, Kłodawy i Słupcy
    - 5 sierpnia – powitanie pielgrzymów na Jasnej Górze.
    - od 21 do 29 września – Francja

  10. Gazety: „Przewodnik Katolicki”

    PROBOSZCZ